Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vědomostní soutěž „Lidice pro 21. století“

Vědomostní soutěž „Lidice pro 21. století“

28.5.2024

Zuzana Bartoňová z 8. třídy byla oceněna v Mezinárodní vědomostní soutěži Lidice pro 21. století vyhlašované Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy:

Ve škole jsme měli možnost přihlásit se do vědomostní soutěže s názvem „Lidice pro 21. století“, která je určena dětem a mládeži z celého světa ve věku 10–19 let. Jejím cílem je přispět k uchování památky občanů obce Lidice a k prohlubování znalostí nejmladší generace o historických událostech.

V prvním kole jsme psali vědomostní test, kde byly otázky zaměřené na Lidice a 2. světovou válku. Také jsme měli vypracovat slohovou práci na vybrané téma z nabídky. Soutěž byla mezinárodní, zúčastnilo se jí několik tisíc žáků a studentů. Proto mě velice překvapilo, že jsem patřila mezi 21 postupujících. Druhé kolo obnášelo opět vědomostní test.

Ve středu 22. 5. 2024 proběhlo ocenění všech finalistů v Besedním domě v Brně, kde nám předali ceny a vyhlásili vítěze. Byl to pro mě úžasný zážitek a zkušenost.

Zuzana Bartoňová.jpg